Anita Diamant

"Abychom změnili svět, musíme nejdříve změnit způsob

jak se rodí naše děti."

Michael Odent

Co nabízím?

Individuální předporodní příprava: V současnosti neprobíhá předporodní příprava hromadně, ale je možné sejít se individuálně u vás doma. Díky tomu dostanete přesně ty informace, které potřebujete a je zachováno Vaše soukromí. Máte možnost absolvovat celý kurz a nebo si vybrat pouze témata, která Vás konkrétně zajímají.

Celý kurz se skládá z 5 lekcí. Každá trvá cca 1,5 – 2 hod dle Vašich dotazů a potřeb a zaměřuje se na určité téma – Těhotenství, začátek porodu, porod, poporodní období a péče o dítě, kojení). Budeme se v nich věnovat např. těhotenským změnám, potížím a možnostem jak se s nimi vyrovnat. Povíme si, jak se vyvíjí miminko, jak vnímá své okolí a proč je důležité navázat s ním kontakt již před porodem. Řekneme si, jaké jsou jednotlivé fáze porodu, co která z nich obnáší, jak se na ně připravit a co od nich očekávat. Ukážeme si úlevové polohy, řekneme si, jak může pomoci doprovod u porodu (ať už tatínek, dula nebo porodní asistentka) a probereme porodní plán. Povíme si, co nás čeká v poporodním období, proč je důležitý neustálý kontakt s miminkem a jak předejít problémům s kojením.

Cena 1200 Kč. (Uhrazením kurzovného přispíváte 100 Kč na Unii porodních asistentek – UNIPA.)
Setkání u Vás doma (před porodem i po porodu) – 300 Kč
Telefonické a emailové konzultace: dobrovolný příspěvek na UNIPU

Poradenství při kojení: První setkání – 300 Kč – další setkání zdarma dopravné 5Kč/km
Pro studentky: možnost vedení bakalářské práce na Vámi zvolené téma nebo na téma věnující se hormonům u porodu, hormonální antikoncepci nebo historii porodní asistence.

Cvičení před porodem: V dnešní době je i pro těhotné ženy často těžké najít si hodinku času a věnovat se jen sobě a svému dosud nenarozenému miminku, zvlášť pokud doma mají již jedno či více dětí. Účelem úterních odpoledních setkávání je nejen protažení, posílení a uvolnění těla, ale i sdílení a podpora v průběhu těhotenství.

Je příjemné setkávat se se ženami, které jsou v podobném stádiu těhotenství a řeší podobné situace.Ženy, které jsou poprvé těhotné neví, co mají očekávat. Ženy, které již za sebou porod mají, mohou předávat své zkušenosti a podporu.
Setkávání je určeno ženám od 16. týdne těhotenství. Stačí si donést pohodlné oblečení, případně deku.

místo: Rodinné centrum Beruška
cena: 80 Kč/lekce    700 Kč/10 lekcí                                     kdy: úterý od 17 do 18 hod a středa od 17:30 do 18:30

max 5 žen